واحد دانش بنیان تولید انواع کودهای شیمیایی در جیرفت وارد فاز اجرایی شد

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از اجرایی شدن کارخانه دانش بنیان تولید انواع کودهای آلی و غیر آلی در شهرستان جیرفت خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: معاون امور صنایع صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: یکی از پیش‌نیازهای مهم خودکفایی در کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور، خودکفایی در تولید کودهای شیمیایی است.

وی افزود: جنوب کرمان یکی از قطب های کشاورزی کشور بوده و با توجه به شرایط سخت تحریم و کمبود و گاهی وارد شدن کودهای تقلبی، تأمین کود شیمیایی در جهت حمایت از کشاورزان و همچنین حمایت از تولید داخلی جزو اولویت های کاری این معاونت بوده است.

مهندس حسین سعیدی افزود: بر این اساس یکی از شرکت های دانش بنیان، اجرای کارخانه تولید انواع کود آلی و غیرآلی را با تولید 25 محصول از جمله کودهای سولفات منیزیم، روی، آهن، منگنز آلی و غیر آلی، میکرونیزه، سولفات منیزیم و … در شهرستان جیرفت آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: این طرح پس از راه اندازی کامل برای 12 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد داشت.

معاون امور صنایع سازمان تاکید کرد: این کودها به عنوان افزایش دهنده رشد و القا کننده مقاومت علیه بیماری ها و آفات در گیاهان گلخانه ای و مزرعه ای با استفاده از مخلوط اسیدهای آلی و ارگانوسیلیکون ها و روغن های خوراکی تولید خواهند شد.

منبع: روابط عمومی سازمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5656

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + دوازده =