در راستای مسئولیت های اجتماعی؛ حمایت سرمایه گذار حوزه معدنی جنوب کرمان از زندانیان جرائم غیر عمد جیرفت انجام شد

مهندس مروجی فرد به همراه دادستان، رئیس زندان و رئیس انجمن حمایت از زندانیان از کارخانه تولید کنسانتره مس در سرگز اسفندقه بازدید کرد.

به گزارش سایت جیرفت من: مهندس مروجی فرد رئیس سازمان به همراه دکتر سلامی دادستان شهرستان، شریفی رییس زندان و مهندس رحیمی رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان جیرفت از روند اجرایی معدن و کارخانه تولید کنسانتره مس در سرگز اسفندقه بازدید کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: این بازدید جهت بررسی روند تولید کارخانه و بهره برداری از معدن انجام شد.

وی افزود: در ادامه بازدید از روند اجرایی و فعالیت کارخانه مس سرگز و با حضور مسئولین و مدیر طرح، در خصوص مشکلات و موانع پیش روی کارخانه صحبت و بررسی صورت و تصمیماتی در جهت رفع مشکلات گرفته شد تا این طرح مهم معدنی با قدرت به فعالیت خود ادامه دهد.

مهندس مروجی فرد تصریح کرد: در ادامه این بازدید و در راستای مسئولیت های اجتماعی، با مدیران کارخانه، درخصوص کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و همچنین به کار گیری افرادی که سوپیشینه دارند با هماهنگی انجمن حمایت از زندانیان، صحبت و توافق حاصل شد.

دادستان جیرفت نیز ضمن تشکر از مدیران و مجموعه شرکت طلایه داران مس جیرفت، گفت: روند اجرا در این طرح صنایع معدنی بسیار عالی می باشد و همچنین از مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان هم تشکر می کنیم که با اجرای طرح های صنعتی و معدنی نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه و اشتغالزایی داشته اند.

سلامی تصریح کرد: توسعه اقتصادی منطقه و خصوصاً راه اندازی طرح های صنعتی و معدنی اقدام بزرگی در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مردم و در نتیجه کمتر شدن آمار جرم و ایجاد امنیت بیشتر برای شهروندان خواهد شد.

دادستان شهرستان جیرفت همچنین با تاکید بر حمایت قاطع دستگاه قضایی از سرمایه گذاران و فعالین عرصه اقتصادی و تولیدی، عنوان کرد: آمادگی این را دارد تا همگام با سرمایه گذاران و در کنار واحدهای تولیدی، با هر مشکلی که به عرصه تولید منطقه خدشه وارد کند مقابله نماید.

وی همچنین از این شرکت و سایر شرکت های صنعتی و معدنی منطقه خواست تا در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی در جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و اشتغال این افراد در واحدهای اقتصادی خود، برای آرامش و رفاه جامعه و پیشگیری از تکرار جرم کمک کنند.

شایان ذکر است این طرح صنایع معدنی توسط شرکت طلایه داران مس جیرفت به عنوان یکی از طرح های شاخص در جنوب کرمان، با تولید 15000 تن کنسانتره مس در خرداد ماه جاری و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، با سرمایه گذاری بالغ بر 3500 میلیارد ریال و اشتغالزایی 300 نفری به بهره برداری رسید.

منبع: روابط عمومی سازمان صمت جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5770

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 6 =