فوتبال و فوتسال جیرفت در ایستگاه سقوط

چرا فقط ورزش جیرفت زیر سایه کرونا پنهان شده هست؟

به گزارش سایت جیرفت من: فوتبال و فوتسال در جيرفت در ایستگاه‌های مقدماتی و بدون خروجي موفق تاكنون قرار گرفتند.

در سال هاي اخير در شهرستان جيرفت ورزش هاي فوتبال و فوتسال نتوانسته اند آنگونه كه بايد خودنمايي كنند و سهم صفر درصدي آنان در ورزش كشور امروز باچشم غير مسلح هم قابل مشاهده ميباشد تا جایی که استعدادهای خود را هم فراری دادیم.

نبود بنگاه اقتصادي…

يكي از شايع ترين علل هايي كه انگشت ها به سمتش دراز مي شود نبود بنگاه اقتصادي درمنطقه مي باشد و از اين رو تمامي نگاه ها معطوف به اين موضوع شده است و ابزار هاي موجود كه در دسترس ما مي باشد افق ديدشان به شدت كاهش يافته است، اما پرورش استعداد و معرفي آنها به تيم هاي بزرگ كشور نياز زيادي به بنگاه اقتصادي ندارد تنها يک كميته موفق و كاردان مي خواهد كه بازيكنان با استعداد مدارس فوتبال و فوتسال را به كشور معرفي كند.

چرا فقط ورزش جیرفت زیر سایه کرونا پنهان شده است!!!

باوجود اینکه در هوای گردآلود کرونا چندی پیش تمامی مسابقات رده های سنی فوتبال و فوتسال در استان برگزار شد و تیم هایی از جنوب(منوجان) و شمال(سیرجان، انار) با توجه به درخشش در رقابت های استانی جواز حضور مسابقات کشوری را بدست آوردند اما نامی از جیرفت نبود و هیچ تیمی در هیچ رده سنی یا حضور نداشت یا نتوانست رقابت کند و خیلی زود حذف شد، باید ازمسئولان ورزش جیرفت سوال کرد که چرا جوری پیش می‌رویم حتی از شهرستان های همجوار خودمان هم عقب افتادیم!!!

نبود افراد متخصص و باانگيزه…

در جنوب استان افراد متخصص و به نوعي داراي انگيزه كافي براي خدمت، كم نمي باشند اما متاسفانه در جهت استفاده موثر از اين افراد تاكنون بسيار ضعيف عمل شده است!! ميتوان گفت: حرف و تبليغ جاي عمل و تخصص را گرفته است و اين موضوع نياز به ورود مسئولين ارشد و ورزش شهرستان در اين حوزه را دارد که تاکنون به این رشته پرطرفدار بی مهری داشته اند تا جایی که شهرستان های همجوار هم در رده های پایه در لیگ های کشوری حضور دارند و سبقت گرفته اند اما در جیرفت روز به روز شاهد پسرفت ورزشکاران اين رشته هستیم.

نقش مدارس فوتبال و فوتسال درجیرفت…

بي شک مربيان و باشگاهاي شهرستان جيرفت در جهت پيشبرد اهداف باشگاه خود به خوبي عمل مي كنند و در پرورش بازيكنان مستعد نقش به سزايي دارند اما به نظر مي رسد كه ديگر انگيزه كافي براي وقت گذاشتن براي پرورش و كشف استعداد هاي اين شهرستان مشتاق نباشند چون در سن نوجواني و جواني و در اوج انگيزه بازيكنان با بی مهري مواجه شده و از ادامه مسير باز مي مانند.

تنها راه نجات فوتبال و فوتسال در جیرفت

تدبيري نو، حركتي جهادي و تغيیري مثبت به نفع ورزشكاران اين منطقه مي تواند تجويز موثري در عبور از بحران كنوني باشد و بتواند فوتبال و فوتسال در این شهرستان را از سقوط تدریجی نجات بدهد.

✍️ سجاد محمدحسنی، نشریه طوفان ورزش

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=5785

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =