پزشکان عمومی اجازه لیزر و اقدامات درمانی زیبایی را ندارند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: پزشکان عمومی اجازه لیزر درمانی و اقدامات درمانی زیبایی را ندارند، زیرا اطلاع تخصصی از بیماری هایی که با لیزر درمانی، درمان می شوند، ندارند.

به گزارش سایت جیرفت من: حسین سلامی در نشستی که با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و رئیس اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ‌‌‌‌‌‌‌‌در خصوص بررسی وضعیت مطب های عمومی و مراکز غیر مجازی که اقدام به لیزر درمانی و اقدامات درمانی زیبایی انجام می دهند، بیان کرد : متاسفانه در حال حاضر کسب درآمدهای صنفی برای گروه های خاص در شهرستان رواج پیدا کرده است به طور مثال آرایشگاه ها که با تبلیغات زیاد باعث تغیر ذائقه مردم از مسیر صحیح سلامت شده است و این موضوع باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به مردم شده است .

وی با بیان اینکه موسسات پزشکی غیرمجاز سلامت مردم را به خطر می اندازند، اظهارداشت: 2 مطب که صلاحیت لازم پزشکی را نداشتند در شهر جیرفت پلمب شدند.

این مقام قضایی با اعلام اینکه لیزر درمانی و اقدامات درمانی زیبایی باید توسط پزشکان متخصص انجام شود، گفت: گاها این اقدامات حتی توسط شخصی به غیر از پزشک صورت می پذیرفت که با ورود دادستانی در دستگاه های لیزر آنها ضبط و اتاق های مطب که در آن لیزر درمانی بدون مجوز انجام می‌شد، پلمپ شد.

سلامی خاطر نشان کرد: پزشکان عمومی اجازه لیزر درمانی و اقدامات درمانی زیبایی را ندارند، زیرا اطلاع تخصصی از بیماری هایی که با لیزر درمانی، درمان می شوند، ندارند و ممکن است عوارضی برای بیمار پیش آید و سلامت مردم به خطر بیفتد و این فعل جرم است.

منبع: روابط عمومی دادگستری جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6191

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 7 =