طرح پالایش و ثبت نام فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر آغاز شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: طرح پالایش اعضا فعلی و ثبت نام متقاضیان جدید عضویت در صندوق اعتباری هنر از اول اسفندماه اجرایی شد.

به گزارش سایت جیرفت من، حسین اسحاقی در این باره اظهار داشت: دفتر آموزش، برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای طرح پالایش اعضا فعلی و ثبت نام متقاضیان جدید عضویت در صندوق اعتباری هنر را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: در اولین گام برای اجرای این طرح، آیین نامه پیشین بیمه فعالان قرآنی مورد بازنگری قرار گرفته و آیین نامه جدیدی با عنوان «آیین نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر» تدوین شده است.

اسحاقی با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه جدید، فعالان قرآن و عترت در ۱۰ گروه اصلی دسته بندی شده‌اند، خاطرنشان کرد: بر این اساس گروه اول شامل قاریان و مُرتّلان قرآن کریم، گروه دوم: حافظان قرآن کریم؛ گروه سوم: حافظان کل نهج البلاغه و یا صحیفه سجادیه، گروه چهارم: اساتید، مدرسان و مربیان قرآن و عترت؛ گروه ششم: خادمان، چهره‌ها و پیشکسوتان قرآن کریم؛ گروه پنجم: مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت؛ گروه هفتم: داوران مسابقات قرآن کریم؛ گروه هشتم: فعالان حوزه آواها و نغمات دینی؛ گروه هشتم: فعالان حوزه آواها و نغمات دینی؛ گروه نهم: طراحان و تولیدکنندگان سامانه و نرم افزارهای قرآن و عترت و گروه دهم: مفسّران، مترجمان، پژوهشگران و مصحّحان قرآن کریم هستند.

وی گفت: بر اساس این طرح کلیه فعالان قرآن و عترت عضو صندوق می بایست از روز یکشنبه اول اسفند ماه با مراجعه به سامانه حمد به آدرس qia.ir اقدام به ثبت نام مجدد بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در «آیین نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر» نمایند.

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6273

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 5 =