جهاد فرهنگی و عدالت فرهنگی اولویت اول کار ما است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: راهبرد رویکرد دولت سیزدهم عدالت و جهاد فرهنگی است ما نیز عدالت فرهنگی و جهاد فرهنگی را باید در حوزه کار خود اولویت قرار دهیم.

به گزارش سایت جیرفت من: بهرام مسلمی مهنی در جلسه برنامه ریزی جدول 17 قانون بودجه سال 1400 موسسات فرهنگی و قرآنی جنوب کرمان که با حضور مدیران موسسات فرهنگی و قرآنی جنوب کرمان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد، با بیان اینکه نگرش امام راحل و مقام معظم رهبری بر این است که فرهنگ زیر بنای توسعه هر جامعه و کشوری است، گفت: همچنین معمار کبیر انقلاب اسلامی عامل همه بدبختی ها و خوشبختی های یک جامعه را فرهنگ دانستند.

وی تصریح کرد: ما اگر از اول انقلاب تاکنون دغدغه های رهبری را دنبال کنیم متوجه می شویم که ایشان توجه جدی به حوزه فرهنگ داشته اند.

مسلمی مهنی با تاکید براینکه دولت سیزدهم در خصوص فرهنگ نگاه زیر بنایی دارد، عنوان کرد: راهبرد رویکرد این دولت عدالت و جهاد فرهنگی است ما نیز عدالت فرهنگی و جهاد فرهنگی را باید در حوزه کار خود اولویت قرار دهیم.
وی موسسات را بازوهای قوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان دانست و افزود: هر یک از موسسات یک ظرفیت فرهنگی بزرگی و یک ارشاد کوچک به حساب می آیند.

مسلمی مهنی با بیان اینکه تاکنون خلاقیت های فرهنگی، هنری و توجه به صنایع فرهنگی لحاظ نشده است، گفت: همچنین تاکنون خلاقیتی در حوزه موسسات اتفاق نیفتاده است و موقعیت های فرهنگی باید مد نظر موسسات باشد.
وی عنوان کرد: نگاه عدالت محور باید در تقسیم اعتبارات لحاظ شود تلاش داریم موسساتی که پای کار هستند و توان اجرایی بالایی دارند حمایت شوند.

مسلمی مهنی بیان کرد: سعی داریم برنامه ها را موسسات انجام دهند به شرطی که عملکرد اجرایی خوبی داشته باشند چرا که اگر از ظرفیت آنها استفاده شود همانند یک اداره کل می تواند خدمت نماید.

وی با توجه به تصمیمات پنجمین نشست کمیته قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور اعتبارات موضوع ردیف های متمرکز یارانه ای تحت عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک به سایر نهادهای دینی و فرهنگی این مهم لحاظ شد.

مسلمی مهنی تصریح کرد: طرح های ارائه شده باید توسط اشخاص حقوقی غیردولتی متقاضی با رویکرد رفع آسیب های فرهنگی و اجتماعی استان بررسی و تصمیم گیری شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان عنوان کرد: موسساتی می توانند از این طرح استفاده نمایند که گزارش حسابرسی و گزارش مالی و عملیاتی آخرین سالی که از حمایت های دولت برخوردار گردیده اند ارائه نمایند.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی منطقه دانست و گفت: بررسی طرح های ارائه شده توسط موسسه با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی از طریق فعالیت های فرهنگی هنری، از اهداف مهم این طرح است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه باید از این فرصت پیش آمده برای کاهش آسیب های منطقه نهایت بهره را برد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این مهم یک طرح ملی است می طلبد موسسات طرح های کارشناسی شده ارائه نمایند تا به کاهش آسیب های موجود در منطقه کمک نمایند.

حسن احمد یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این جلسه گفت: طرح هایی که موسسات ارائه می دهند باید قوی و قابلیت اجرایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح باید با اهداف اساسنامه موسسه همخوانی داشته باشد، تصریح کرد: همچنین تمامی موسسات متقاضی نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نمایند و بعد از پایان اجرای طرح تا خرداد ماه 1401 حسابرسی موسسه را به اداره کل ارسال نمایند.

احمدیوسفی مهلت ارسال طرح را تا پایان هفته جاری دانست و گفت: موسسات تا ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ نسبت به بارگزاری اطلاعات موسسه از طریق سامانه سکو اقدام نمایند.
گفتنی است در پایان این نشست مدیران موسسات به بیان نظرات و دیدگاه های خود در مورد این طرح پرداختند.

منبع: روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6498

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + یک =