دفاع حق مشروع ایران است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه جیرفت، گفت: عید نوروز را گرامی می داریم و امید است سال جدید برای آحاد مردم و نظام اسلامی مایه خیر، برکت و تحول رو به رشد باشد.

وی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و قوانین راهنمایی و رانندگی در ایام عید نوروز به مراتب بیش از گذشته باید مد نظر باشد تا خانواده ای داغدار نشود.

وی خاطرنشان کرد: برخی روایات، عید نوروز را مقارن با عید غدیرخم و اعلام ولایت امیرالمومنین علی(ع) می داند و عید نوروز از این منظر نیز بسیار برای جامعه اسلامی حائز اهمیت است.

خطیب نماز جمعه گفت: دین اسلام، عید نوروز را به رسمیت می شناسد و این بیانگر منطق دین جامع اسلام است که آیین های عقلانی و منطقی را تائید می کند.

وی افزود: دین اسلام مطابق با فطرت انسان ها است و از این هرگز کهنه و قدیمی نخواهد شد و رحلت علوی گرگانی را تسلیت عرض می‌کنم و انشاالله با اجداد بزرگوارش و امام حسین (ع) محشور شود.

امام جمعه جیرفت گفت: روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را گرامی می داریم، امروز اشراف اطلاعاتی ما برای دشمن بهت آور است
وی بیان کرد: رصد دقیق مرکز جاسوسی موساد در اربیل عراق در کنار خانه های مسکونی و هدف قرار دادن آن با موشک های نقطه زن در ساعت شهادت سردار دلها جلوه ای از اقتدار، توان نظامی و اشراف اطلاعاتی انقلاب اسلامی ایران است.

حاج آقا تارم افزود: دستگیر کردن شبکه جاسوسی اسرائیل در سایت هسته ای فردو که قصد خرابکاری داشتند نمایی دیگر از اشراف اطلاعاتی ایران اسلامی است.

وی افزود: پیام این اقتدار به دلبستگان غرب و اسرائیل آن است که موشک های بالستیک ایران اسلامی از سامانه پدافندی آمریکا به راحتی عبور می کنند و هدف را مورد اصابت قرار می دهند.

وی تاکید کرد: دفاع حق مشروع ایران است و در هر زمان و مکان حق خود می‌دانیم بر اساس قوانین بین المللی پاسخ دشمن را به صورت شکننده و قاطع بدهیم که هدف قرار دادن پایگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی نمونه ای از آن است.

حجه الاسلام تارم تصریح کرد: جنایت بزرگ عربستان بر علیه بشریت که اخیراً رخ داد محکوم است و سکوت مجامع بین المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر بواسطه دلارهای نفتی مورد انتقاد است و لازم است کشورهای اسلامی نسبت به چنین فجایعی واکنش درخور داشته باشند.

ملاک حکومت، ایمان و عمل صالح است

امام جمعه جیرفت با توصیه به تقوای الهی و پرهیز از گناه، گفت: تقوا از شاخصه‌های شخص منتظر ظهور منجی عالم بشریت است.

وی افزود: ظهور مهدی موعود(عج) یکی از مشترکات تمام ادیان الهی است و تمام ادیان و پیامبران الهی آمدن منجی را بشارت داده‌اند که جهان را از ظلم و فساد نجات خواهد داد.

وی افزود: آیت الله صافی گلپایگانی در کتاب «منتخب الاثر» روایات فراوانی از اهل سنت درباره امام زمان نقل کرده و تنها اختلاف برخی فرق اهل سنت با شیعه در تولد امام زمان(عج) است که قائل بر تولد منجی در آخر الزمان هستند اما شیعه معتقد به ولادت و غیبت آن حضرت(عج) است.

امام جمعه جیرفت گفت: شیعه و سنی در اصل وجود امام عصر(عج)، اتفاق نظر دارند و اهل سنت نیمه شعبان را بسیار مهم و گرانقدر می دانند.

وی تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم، حکومت افراد دارای ایمان و عمل صالح بر زمین را وعده داده است که علمای دین مصداق بارز این آیه را امام زمان(عج) می دانند.

خطیب نمازجمعه جیرفت افزود: ملاک حکومت، ایمان و عمل صالح است و انسان منتظر نیز باید با ایمان و عمل صالح خود را در زمره یاران واقعی مهدی موعود(عج) قرار دهد.

وی گفت: فلسفه غیبت امام زمان(عج) آن است که جامعه بشری به آمادگی لازم برای زندگی در نور عدل الهی و امامت نرسیده است.

وی ادامه داد: ایمان، خودسازی و تقویت عقاید از وظایف منتظران ظهور است و باید شُبهاتی که توسط رسانه های معاند با هدف تضعیف باورها منتشر می شود را با مطالعه و مراجعه به کارشناسان مربوطه برطرف کرد.

حاج آقا تارم گفت: کارشناسان باید برای شبهه زدایی در فضای مجازی بیش از پیش همت کنند.

خودسازی مقدمه و لازمه جامعه سازی است

وی افزود: خودسازی مقدمه و لازمه جامعه سازی است و همگان باید به خودسازی و امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه داشته باشند تا بستر ظهور فراهم آید.

امام جمعه جیرفت گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از بهترین زمینه های ظهور مهدی موعود(عج) است.

وی در پایان تاکید کرد: باید حضور امام زمان(عج) را در تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی خود در نظر گرفت و اعمال و رفتار ما مطابق با منتظران حقیقی و سیره مهدوی باشد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6575

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دو =