استراتژی روسیه در اوکراین

به گزارش سایت جیرفت من: بر خلاف برخی تحلیل‌ها که اقدام ویژه نظامی روسیه در اکراین را اشتباه محاسباتی و محکوم به شکست می‌دانند؛ به نظر می‌رسد کرملین با محاسبات صحیح، استراتژی خود را برگزیده و آن را عملیاتی می‌کند.

مقامات کرملین با شناخت و محاسبات دقیق از رفتار آمریکا و اعضای ناتو در برابر اقدام ویژه نظامی علیه اوکراین که شامل انزوا، تحریم و فشار در مقابله با مسکو خواهد بود؛ استراتژی جنگ ترکیبی را برگزیدند.

در چارچوب این استراتژی، عملیات ویژه نظامی در اوکراین، تنها یکی از عرصه‌های نبرد ترکیبی است. به عبارت دیگر در استراتژی جنگ ترکیبی روس‌ها علیه ناتو، صحنه و جغرافیای نبرد، فراتر از اوکراین در نظر گرفته‌ شده و کرملین عملا سعی دارد با جنگ اقتصادی، تهاجم اطلاعاتی، نبرد دیپلماتیک و جنگ سیاسی، اجتماعی، محیط و جغرافیای ناتو را متاثر از جنگ ترکیبی سازد.

با تفاسیر به نظر می‌رسد روس‌ها به دنبال تفوفق کامل نظامی زود هنگام در اوکراین نیستند و بیشتر مترصد اثر بخشی جنگ ترکیبی در سایر موضوعات علیه ناتو هستند.

در این راستا مسکو بیش از همه، فراگیری بحران اقتصادی در غرب و وقوع شورش‌های اجتماعی و همچنین تغییرات سیاسی در قلمرو ناتو را به انتظار نشسته است.

گردآوری: امیرحسین

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6647

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =