امام جمعه جیرفت: بهترین مرکز فرهنگی و عبادی، مسجد است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت‌الاسلام میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه گفت: در ۱۰ سال اخیر محور تعیین شعارهای سالانه از سوی رهبر معظم انقلاب، تولید و اقتصاد بوده چرا که جنگ امروز دشمن با نظام اسلامی برای جداسازی مردم از انقلاب در حوزه اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه دهه ۹۰ از دهه های بسیار نامطلوب در حوزه اقتصادی کشور بوده است و دچار رکود بوده ایم به نحوی که می توان مدعی شد در این دهه حرفی برای ارائه در حوزه اقتصادی وجود ندارد.

وی افزود: عدم اعتقاد برخی مسوولان به اقتصاد مقاومتی، بی توجهی به رهنمودهای رهبری، تحریم ها و دیگر مسائل را می توان از علل شاخص رکود دهه 90 برشمرد.

خطیب نمازجمعه جیرفت با اشاره به اینکه دولتمردان در دهه جدید باید با خاتمه بخشی به بی توجهی ها و تکیه کردن بر اقتصاد مقاومتی علاوه بر جبران گذشته، کارنامه ای درخشان را در حوزه اقتصادی-معیشتی برجای بگذارد، تاکید کرد: اقدامات انجام شده در مدت کوتاه سپری شده از عمر دولت جدید شایسته تقدیر است و آثار آن تا حدودی محسوس است اما باید با قدرت بیشتر در این حوزه به پیش رفت.

وی گفت: اعلام «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» به عنوان شعار سال 1401 از سوی رهبری، شاخه ای از اقتصاد مقاومتی است که باید برای رسیدن به مقصد در آن، کارها را مبتنی بر علم و فناوری و خلق اشتغال انجام داد.

وی افزود: تولید، کلید حل مشکلات اقتصادی است و این مهم باید بر اساس دانش روز باشد.

گره حل مشکلات کشاورزی جنوب کرمان در دانش‌بنیان شدن نهفته است

حاج آقا تارم ضمن اشاره به اینکه بیش از 400 شرکت دانش بنیان مطرح وجود دارد که بویژه در حوزه کشاورزی باید گسترش یابند، گفت: جایگاه عملکرد دانش بنیان در حوزه کشاورزی منطقه جنوب کرمان به هیچ وجه مطلوب نیست و باید جنبه علمی و دانش محوری چرخه صنعت کشاورزی این منطقه تقویت شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل ناموفق بودن صنعت خودروسازی ایران، بی توجهی به شرکت های دانش بنیان است و این نقص باید برطرف شود.

آیت الله ری‌شهری خادمی انقلابی با آثاری ماندگار

امام جمعه جیرفت گفت: رحلت عالم مجاهد آیت الله محمد ری‌شهری را گرامی می‌داریم چرا که ایشان شخصیتی بزرگ، خدوم، انقلابی و اولین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بود که خدمات شایان و قابل توجهی انجام داده است.

وی افزود: پیگیری پرونده مهدی هاشمی و در نتیجه آن عزل آیت الله منتظری از قائم مقامی رهبری بزرگترین خدمتی است که مرحوم آیت الله ری شهری به نظام کرد و خدمات و آثار علمی فرهنگی و سیاسی فراوانی از ایشان برجای مانده است.

رحلت آیت الله علوی گرگانی را تسلیت می گوییم

حاج آقا تارم گفت: ائمه جماعت و دیگر ارکان مسجد باید از دهه تکریم و غبارروبی، نهایت استفاده را برای آماده‌سازی مساجد به منظور برگزاری برنامه های ماه مبارک رمضان را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین مرکز فرهنگی و عبادی، مسجد است و باید زمینه برای حضور گسترده مردم فراهم شود و رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید تا ریشه کن شدن کامل ویروس مد نظر باشد.

وی افزود: از تمامی دستگاه ها و ارگان های خدمات رسان، بویژه نیروی انتظامی و اورژانس در تعطیلات نوروزی تقدیر و تشکر داریم.

بهار طبیعت و شعبان، مقدمه‌ای برای بهره از بهار قرآن

خطیب نماز جمعه جیرفت گفت: امام علی(ع) در حکمت 131 نهج البلاغه مطالب ارزنده ای را در خصوص دنیا بیان کرده‌اند که باید همراه با شرح و تفسیر مورد مطالعه و توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: دنیا محل عبرت و دانشگاهی پر محتواست که خداشناسی از بزرگترین درس های آن است.

وی بیان کرد: دنیا تجارتخانه ای بزرگ است که عده ای همچون اولیاء الهی از آن سود می برند و عده‌ای که فاقد معرفت و بصیرت کافی هستند و تلاش می کنند اشتباهات و گناهان خود را بر گردن دیگران بیاندازند نیز در آن زیان خواهند برد.

حاج آقا تارم گفت: استفاده از ماه های شعبان و رجب که اردوگاه تمرین برای حضور در مهمانی الهی در ماه رمضان هستند از جمله راه های بهره مندی از رحمت الهی و کسب سود در دنیا است.

وی افزود: اکنون در دو بهار طبیعت و ماه شعبان قرار گرفته ایم و باید استفاده لازم از این دو بهار برای کسب آمادگی حداکثری جهت بهره مندی از بهار قرآن(رمضان) را ببریم.

وی تاکید کرد: دلبستن و وابستگی به دنیا زیان بار است و باید بدون دلبستگی از آن برای سعادتمندی استفاده کنیم چرا که دنیا مزرعه آخرت است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6720

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + هفت =