پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به مناسبت روز جهانی تئاتر

بهرام مسلمی مهنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در پیامی روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی را به هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی تبریک گفت.

به گزارش سایت جیرفت من: متن پیام به شرح ذیل است:
هنر نمایش در هر منطقه و هر کشوری تابع آئین، رسوم و باورهای آن جامعه است و از صورت و محتوایی متفاوت برخوردار است.

بی شک هنرمندان تئاتر کشور همواره در عرصه های مختلف اجتماعی مذهبی و ملی، اقتصادی، خلاقانه نقش آفرینی کرده اند و با خلق آثار بدیع، زمینه پیشرفت گفتمان و فرهنگ والای اسلامی ایرانی را به وجود آورده اند.

سنت هنر نمایش در ایران را می توان در آئین هایی همچون شمایل گردانی، چاووش خوانی، نمایش روحوضی، تعزیه خوانی و عروسک گردانی و نیز اجراهایی کاملاً عامیانه و مردمی چون معرکه گیری و قاشق زنی از سده های گذشته تا به امروز مشاهده کرد.

قطعا هنرمندان تئاتر می توانند با آفرینش آثار نمایشیِ اثر بخش، تاثیر رویکرد عملیاتی “دانش بنیان” در مسیر تولید و اشتغال زایی را تبیین و به عنوان الگوی فرهنگی اسلامی ایرانی توسعه و در سطح منطقه ای و بین المللی معرفی نمایند به تبع هنرمندان نمایش جنوب کرمان نیز در عرصه های گوناگونِ این هنر، اعم از سنتی، آیینی، خیابانی، صحنه ای و شیوه های نوین اجرایی، همواره در منطقه و حتی در کشور پیش گام بوده اند.

اینجانب هفتم فروردین روز جهانی تئاتر را به اهالی تئاتر و علاقمندان به هنرهای نمایشی خصوصا هنرمندان این عرصه در جنوب کرمان تبریک عرض می کنم ؛امیدوارم در سال جدید با همکاری و تعامل گروههای نمایشی فصل جدیدی را در تولید محتوای و ارتقای سطح هنر نمایش در جنوب کرمان رقم بزنیم.

بهرام مسلمی مهنی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6734

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + سیزده =