امام جمعه عنبرآباد گفت: دانش بنیان شدن کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام والمسلمین حمید بامری امام جمعه شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر با آرزوی قبولی طاعات در ماه مبارک رمضان و توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: امروز موج هجمه رسانه‌ای و مجازی دشمن علیه ایران اسلامی و جبهه انقلاب و تحریف واقعیات بسیار شدت گرفته‌است و از همین ابتدای سال ببینیم تقریباً میانگین هر دو روز یک عملیات رسانه‌ای و مجازی را برای مدیریت افکار مردم، علیه جبهه انقلاب به راه می‌اندازند.

وی گفت: آنچه که وظیفه و تکلیف و رویکرد ما در عرصه جهاد تبیین است در مقابل جریان تحریف است و این بسیار مهم است این‌قدر مقام معظم رهبری روی جهاد تبیین تأکید دارند به‌ خاطر حساسیت و اهمیت و حیاتی بودن این مساله است.

وی گفت: با تحریف، دشمن سی هزار نفر را مقابل امام حسین علیه السلام قرار داد، با تحریف بود که حکم به کافر بودن امام حسین علیه‌السلام دادند، با تحریف بود که دشمن فکر می‌کرد با کشتن امام ثواب می‌برد و با تحریف کاری کردند که بعد از شهادت امیرالمؤمنین وقتی گفتند علی علیه السلام در محراب عبادت کشته شده‌ است برخی با تعجب گفتند مگر علی اهل نماز هم بوده‌ است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری برای جهاد تبیین چهار رکن بیان کردند اول فرمودند: “جهاد تبیین فریضه است یعنی واجب است، دوم فرمودند: قطعی است یعنی هیچ تردیدی در آن نداریم، سوم فرمودند: جهاد تبیین فوری است، چهارم فرمودند: جهاد تبیین عینی است یعنی بر همه ما واجب است بر تک‌تک ما واجب است و کفایی نیست.”

حجت الاسلام بامری افزود: امروز عمده فعالیت‌ها در بستر فضای مجازی انجام می‌شود، تکلیف ما امروز قوی شدن است، آماده‌باش کامل در برابر توطئه‌های دشمن است، رهبر معظم انقلاب فرمودند: شهید سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است و امروز مستکبران از نام شهید سلیمانی نیز وحشت دارند.

وی گفت: حذف امثال سردار سلیمانی از فضای مجازی یک تنبه بیشتری است برای ما و مسئولان فضای مجازی کشور که بفهمند و بدانند که چه کار باید انجام بدهند تا دشمن نتواند به هر جور که دلش خواست کار انجام بدهد، چراکه امروزه فضای مجازی موجود در دنیا کلیدش دست مستکبران است.

حجت الاسلام بامری افزود: جبهه انقلاب در مکتب شهید سلیمانی یاد گرفته‌است که میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست اما شرط آن این است که نترسید و نترسیم و نترسانیم بنابراین فضای مجازی و رسانه‌های جدید را نباید تهدید دانست این‌ها هم فرصت اند باید از این فرصت‌ها استفاده کرد تا جلوی دیکتاتوری رسانه‌ای غرب گرفته شود.

وی افزود: جهاد تبیین یعنی داشتن روایت درست و دقیق و پیوسته رسانه‌ای، داشتن راهبردهای بیان حقایق پیروزی در جنگ شناختی، خروج از محاصره تبلیغاتی و مقابله با جریان تحریف.

وی در باب شعار سال در اهمیت دانش بنیان ها در بخش کشاورزی گفت: وقتی گزارشات و آمارهای رسمی را مرور می‌کنیم نشان می‌دهد که دانش بنیان شدن کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، حقیقتاً بخش کشاورزی ما از عرصه دانش بنیان عقب مانده‌ است و باید این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

وی افزود: برای دانش بنیان شدن کشاورزی دو اقدام لازم است اول این‌ که باید دستاوردهای علمی و فناوری‌های نوین موجود در کشور به دست کشاورزان برسد تا مورد استفاده قرار گیرد، دوم این‌که مسئولان باید خود را موظف بدانند مشکلات کشاورزان را به دانشگاه‌ها و مراکز علمی ارجاع بدهند تا برای حل آن‌ها راهکار عملی ارائه شود که البته این دو راهکار دو مقدمه لازم دارد اول اختصاص بودجه لازم دوم مدیریت.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: شهرستان عنبرآباد با بیش‌از شصت هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی لازم است مسئولان و متولیان تحقیقات و برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت بخش کشاورزی را در جنوب استان و شهرستان عنبرآباد به سمت دستیابی به کشاورزی دانش بنیان متمرکز کنند، چراکه تحقق کشاورزی دانش بنیان با توجه به ظرفیتی که جنوب استان دارد در بخش کشاورزی می‌تواند در موضوع تولید و اشتغال دانش بنیان موجب رشد و آبادانی و تحول منطقه شود.

وی با انتقاد از پخش دعوت‌نامه هایی مبنی بر برگزاری مراسمات عروسی و پذیرایی در روزهای ماه مبارک رمضان که مصداق حرمت‌شکنی علنی این ماه است گفت: از اصناف و اماکن و مسئولان و متولیان امر می‌خواهیم که جلوی این حرمت‌شکنی‌ها گرفته شود و با عواملی که دخیل در این هتک حرمت‌هایند برخورد بشود، تذکرات لازم ارائه بشود، جلوی این هتاکی‌ها و هتک حرمت‌ها گرفته شود ما همه مسلمانیم و در جامعه اسلامی زندگی مي کنيم و غیرت دینی باید داشته‌ باشیم و در بحث روزه خواری باید حساس باشیم.

وی با اشاره به حادثه خونین در حرم امام رضا علیه السلام و حمله به چند طلبه جهادگر توسط فردی تکفیری ضمن محکوم کردن این حادثه گفت: متأسفانه این حادثه منجر به شهادت دو نفر از روحانیون جهادگر و مخلص شد عرض تسلیت عرض داریم خدمت خانواده‌های این عزیزان و برای مضروب دیگر این حادثه از خدای متعال طلب شفای عاجل می‌کنیم ما باید مراقب توطئه‌های دشمنان و نقشه‌های دشمنان باشیم، مراقب نفوذ باید باشیم، هوشیار باید باشیم، بیدار باید باشیم، حساس باید باشیم و نقشه دشمنان را باید با بصیرت خود در نطفه خفه کنیم.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم این اقدام مزبوحانه طراحی دشمن است و صحنه‌گردان این جنایات شوم دشمنان اسلام و قرآن اند و اهداف دشمن از این‌گونه حوادث وحدت‌شکنی در جهان اسلام است، انحراف افکار عمومی از موضوع فلسطین است به به چالش کشیدن گفتمان مقاومت در سطح همسایگان و تشدید کدورت بین دو کشور همسایه دوست و برادر است همه باید هوشیار باشیم توطئه دشمن را بشناسیم و باید با بصیرت خود خنثی کنیم.

وی افزود: حضور گسترده مردم در تشیع شهید اصلانی نشان داد تلاش دشمن نمیتواند در صفوف اتحاد و وحدت بین مردم خلل ایجاد کند و دشمن بداند ما با شهادت زنده و قوی تر می شویم، شهادت آرزوی ما است و شهادت ما را در مسیر محکم تر می کند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6922

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =