راه اندازی کاروان قرآنی در جنوب کرمان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از راه اندازی کاروان قرآنی در جهت ترویج فعالیت های قرآنی در جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی مهنی در نشست برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی ماه مبارک رمضان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد، اظهارداشت: در نظر داریم در این ماه مبارک از طریق تعامل و هم افزایی متولیان فرهنگی در ترویج فعالیت های قرآنی گام موثری برداریم.

وی با اشاره به این که قصد داریم برنامه های قرآنی متفاوت تر و بهتری نسبت به گذشته اجرا کنیم، افزود: یکی از برنامه های در نظر گرفته شده، راه اندازی کاروان قرآنی است.

مسلمی مهنی عنوان کرد: این کاروان متشکل از نخبگان و قاریان برجسته قرآنی هفت شهرستان می باشد که قرار است در ضیافت های قرآنی سطح منطقه حضور پیدا کرده و با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان ها برنامه‌های ویژه قرآنی اجرا نماید.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل قصد دارد کلیه ظرفیت‌های نهادهای فرهنگی را در کنار یکدیگر قرار دهد تا کار فاخری در حوزه ترویج فعالیت‌های قرآنی انجام دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزاری نمایشگاه قرآنی را یکی از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان برشمرد و اظهار کرد: در نظر داریم در ماه مهمانی خدا با همکاری شهرداری، سپاه پاسداران، تبلیغات اسلامی، کمیته امداد و سایر نهادهای فرهنگی نمایشگاه قرآنی را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه دارای بخش های جنبی است، گفت: از برنامه‌های جنبی آن می‌توان به تجلیل از حافظان کل قرآن کریم، معرفی ظرفیت های موسسات قرآنی، عفاف و حجاب و آموزش های قرآن کریم اشاره کرد.

مسلمی مهنی ترویج فعالیت های قرآنی را یکی از وظایف مهم نهادهای فرهنگی دانست و عنوان کرد: در حال حاضر ویژه برنامه جمع خوانی قرآن کریم با همکاری سپاه شهرستان جیرفت در حسینیه شهدا روزانه در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تصریح کرد: جشنواره قرآنی از دیگر برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان است که با محوریت موسسات قرآنی و با نظارت و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل در تلاش است تا برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان به نحو مطلوبی در سطح جنوب کرمان اجرا شوند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان عنوان کرد: اجرای فعالیت های قرآنی نیازمند تبلیغات است و بنابراین انتظار می رود سایر نهادهای فرهنگی در این راستا با ما همکاری کنند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=6987

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 11 =