امام جمعه فاریاب: آمریکا از نظر اقتصادی و نظامی در حال نابودی است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت‌الاسلام گروهی ابتدا به سالروز تخریب بقیع اشاره کرد و گفت: وهابیت شهر مدینه را گلوله باران کردند در نتیجه مسلمانان سفر حج را تحریم کردند، چون سفر حج، منبع درآمد آنها بود، در تلاش برآمدند که ممنوعیت این سفر را بردارند و حتی حمله به شهر مدینه را تکذیب کردند.

وی افزود: نمایندگانی از کشورهای مسلمان برای بررسی موضوع به آنجا رفتند ولی متأسفانه شواهد را کمرنگ نشان دادند، نتیجه این عادی سازی ها این شد که همین عبدالعزیز دستور تخریب قبور بقیع را هم صادر کرد.

خطیب نماز جمعه فاریاب مطرح کرد: حکومت پهلوی اول (رضا خان) خیانت کرد و روابطش را با عربستان، ادامه داد، چرا عربستان حاظر به عقب نشینی با ایران شد، ما از همان اول انقلاب شاهد بودیم که حکومت عربستان حدود ۵۰۰ حاجی ایرانی را در منا به شهادت رساند.

حجت الاسلام گروهی ابراز کرد: شاهد ارتباط و حمایت عربستان از آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم، این روزها شاهد شکست عربستان و همه آنهایی که از این رژیم حمایت کردند، هستیم، این شکست عربستان و درخواست او برای برقراری با ایران، یک روزنه برای کشورهای ستمدیده عالم است، ان شاءالله شاهد اضمحلال سایر حکومت های استکباری در جهان باشیم.

خطیب نماز جمعه فاریاب بیان کرد: آمریکا از نظر اقتصادی و نظامی در حال نابودی است و دیگر حرف اول را نمی زند، الان چین حرف اول را می زند، آمریکا بدهکارترین دولت است و نفس های آخرش را می کشد و دارای تجهیزات نظامی و هوایی بسیار قدیمی است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار خودکشی در آمریکاست، در جنگ اوکراین، آنها را تنها گذاشت و نتوانست در مقابل روسیه بایستد و اینها نشانه هایی است که آمریکا اقتدار خود را از دست داده است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=7146

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + نوزده =