امام جمعه موقت بخش اسماعیلی مطرح کرد؛ مردم منتظر تحول و کار جهادی از مسئولین هستند.

به گزارش خبرنگار جیرفت من؛ حجت الاسلام والمسلمین یونس مرسلپور امام جمعه موقت بخش اسماعیلی در خطبه های این هفته ضمن دعوت مومنین به رعایت تقوای الهی گفت: سه مورد تقوا نیاز ضروری انسان است؛ اولین تقوا، تقوای گریز است لذا زمانی که محیط گناه آلود فراهم شد انسان آنجا وظیفه اش این است که یوسف وار از آن محیط فرار کند.
دومین تقوا، تقوای پرهیز است، یعنی انسان در محیط گناه آلود خودش را پاک نگه دارد.
و مرحله آخر تقوا، تقوای ستیز است که انسان در صحنه بماند و با آن صحنه گناه آلود مبارزه کند.

وی ضمن اشاره به سالروز شهادت حضرت امام جواد علیه السلام سخنی از امام نقل کردند: امام جواد(ع) فرموده اند مومن به سه خصلت نیازمند است یک توفیق از طرف خدا ، واعظ از درون خود، و پذیرش از کسی که او را نصیحت میکند.

حجت الاسلام مرسلپور اذعان کرد: امام محمد تقی علیه السلام به خاطر کثرت بخشش و احسان ملقب به جوادالائمه بودند.

امام جمعه موقت بخش اسماعیلی اشاره ای به نشانه های مهم، نوید بخش و پیروزی های بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران داشتند و مختصر آنها را در حضور مردم شرح داد: اول؛ رفت و آمد پرترافیک روسای جمهور و مقامات عالی کشورهای منطقه و جهان به ایران و انعقاد قراردادهای مهم اقتصادی و سیاسی و مقبولیت دولت.
دوم؛ دست و پا زدن مکرر رژیم صهیونیستی برای تحریک ایران با انجام ترور خرابکاری و پاسخگویی گسترده و کوبنده جمهوری اسلامی به رژیم غاصب اسرائیل که عملاً منجر به فروپاشی دولت صهیونیست ها برای پنجمین بار طی سه سال و نیم گذشته شده است.
سوم؛ حرکت اولین قطار بین المللی از چین به مقصد ایران از مسیر قزاقستان به دریای خزر به صورت حمل و نقل ریلی و دریایی.
چهارم؛ گسترش هواداران جمهوری اسلامی در آمریکای جنوبی حتی در کشور مهم کلمبیا و ابراز ارادت رئیس جمهور جدید ضدآمریکایی این کشور به شهید سلیمانی
پنجم؛ اجتماعات بزرگ داخلی و بین المللی برای اجرای سرود سلام فرمانده توسط اقشارمختلف باوجود تلاش های جهادی دولت مردمی برای حل مشکلات اقتصادی اما در این میان دشمنان سعی می‌کنند با استفاده از تصاویر برخی از نارضایتی های مردم واقعیت ها و پیروزی های بزرگ ایران عزیز را به حاشیه ببرند که به فضل خدا با حل شدن مشکلات اقتصادی مردم آنها باز هم ناکام خواهند ماند.

حجت الاسلام مرسلپور خطیب جمعه بخش اسماعیلی اظهار داشت: دستور محترم رئیس جمهور را به همه وزرا و استانداران که معطل مرکز نباشید را شنیدیم که گفتند هر نیرویی که روحیه تحول‌خواهی ندارد نباید در راس امور باشد و مردم منتظر تغییر، تحول و کار جهادی از مسؤلین خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + نوزده =