همگرایی مسئولان شهرستان عنبرآباد موجب انگیزه در مجریان طرح آسیب های اجتماعی شده است

سلام

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: همگرایی مسوولان شهرستان عنبرآباد موجب انگیزه در مجریان طرح آسیب های اجتماعی شده است

به گزارش خبرنگار سایت جیرفت من، بهرام مسلمی مهنی درحاشیه آیین افتتاحیه طرح جامع صیانت از خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرستان عنبرآباد اظهارداشت: طرح های کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری موسسه های فرهنگی و هنری با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و ترویج سبک زندگی اسلامی درتمامی شهرستان های جنوبی در حال اجرا می باشند.

وی تصریح کرد: توجه به آسیب های اجتماعی یکی از رویکردهایی مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است بر همین اساس ادارات کل نیز توجه ویژه به این امر مهم دارند.

مسلمی مهنی تصریح کرد: بنا داریم با توجه به شرایط و نیاز شهرستان ها، طرح های ارائه شده با برنامه های کارآمد و مناسب برای مردم اجرا شوند.

وی با تاکید بر اینکه میزان تأثیرگذاری هنرمندان، طنزپردازان، شاعران و … در بیان و ارائه راهکار برای رفع بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیار پررنگ‌ است، عنوان کرد: تمامی موسساتی که طرح کاهش آسیب های اجتماعی ارائه نموده اند از هنرمندان در همه زمینه ها استفاده می نمایند.

وی افزود: زوایای پنهان بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، قانون گریزی و … را می‌توان به خوبی و با استفاده از زبان هنر به جامعه نمایان ساخت.

مسلمی مهنی اولین قدم در اجرای طرح کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را همگرایی و هم افزایی دستگاه ها دانست و گفت: تنها با همراهی و فعالیت های بین بخشی و برون سازمانی هماهنگ فی مابین دستگاههای اجرایی که در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مسئول هستند می توان به نتیجه مطلوب تری برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی رسید.

وی یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی پیشگیری و آگاهی بخشی قبل از بروز آسیب دانست و افزود: یکی از مهمترین راه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق آموزش های قبل و هنگام ازدواج می باشد.

مسلمی مهنی با تاکید بر اینکه همگرایی مسئولان شهرستان عنبرآباد موجب انگیزه در مجریان طرح آسیب های اجتماعی شده است، گفت: طرح جامع صیانت از خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به عنوان پایلوت در روستاهای حجت آباد، خضر آباد، دوساری، یوسف آباد، عبدل آباد و همچنین کنارصندل برگزار می‌شود.

انتهای پیام http://jiroftman.ir/?p=7326

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − چهارده =