رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازمه قطع زنجیره ویروس کرونا است

رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازمه قطع زنجیره ویروس کرونا است/ مردم همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش سایت جیرفت من: فرزانه برخوری گفت: الزام استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه به دستورات بهداشتی، سه اصل اساسی قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا به شمار می‌رود.

مردم برای حفظ سلامت خود، موارد بهداشتی را رعایت کنند.

فرزانه برخوری رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت گفت: مردم پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدّیت تمام رعایت کنند.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت افزود: توصیه‌های بهداشتی به آحاد مردم در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این است که حتی الأمکان از حضور در اماکن شلوغ خودداری کرده و در صورت حضور در این اماکن استفاده از ماسک مد نظر قرار گیرد.

خانم برخوری بیان کرد: مردم در صورت بروز علائم کرونا سریعاً خود را از سایرین جدا کنند و تا پایان دو هفته از تماس با دیگر افراد خودداری کرده و نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود سریعاً اقدام کنند.

وی با تشریح وضعیت بیماری کرونا در شهرستان جیرفت گفت: روند بیماری نسبت به هفته‌های گذشته کاهشی است و در صورت رعایت پروتکل‌ها و ایمن‌سازی از طریق تکمیل واکسیناسیون به زودی به وضعیت مطلوب خواهیم رسید.

خانم برخوری وضعیت شهرستان جیرفت را از لحاظ رنگبندی در سطح زرد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر جیرفت در وضعیت رنگ زرد به معنای خطر متوسط قرار دارد.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت تعداد دوز واکسن‌های تزریق شده کرونا را در جیرفت ۴۰۸۲۷۲ دوز عنوان کرد و افزود: وضعیت تزریق واکسن به جامعه هدف و مردم تاکنون نوبت اول ۱۶۹۰۰۰ دوز، نوبت دوم ۱۴۹۸۵۴ دوز، نوبت سوم ۷۶۷۳۷ و نوبت چهارم ۱۲۶۵۸ دوز واکسن تزریق شده است.

وی تصریح کرد: سنین بالای ۵ سال نوبت اول ۸۳ درصد، نوبت دوم ۷۴ درصد و نوبت سوم ۳۷ درصد واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

خانم برخوری ابراز کرد: درصد اعداد به ویژه پوشش واکسیناسیون نوبت سوم و چهارم برای مبارزه با ویروس کووید ۱۹ کافی نیست و باید تزریق دوز سوم و چهارم از سوی مردم جدی گرفته شود.

رئیس مرکز بهداشت جیرفت مطرح کرد: با توجه به این‌که هنوز در برخی کشورها آمار مربوط به کرونا روند افزایشی دارد و ممکن است به خاطر وضعیتی که این کشورها دارند سویه‌های جدید کرونا در ایران هم شاهد باشیم لذا لازم است مردم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان جیرفت تعداد مراجعین و بستری شدگان مشکوک، محتمل و قطعی بیماری کاهش یافته است اما چرخش ویروس در سطح جامعه وجود دارد بنابراین باید همچنان در محیط‌های بسته و شلوغ حتی‌الأمکان مردم حضور نداشته باشند و در صورت حضور از ماسک استفاده کنند.

خانم برخوری خبر داد: ۱۲۶۵۸ نفر از مردم جیرفت واکسن یادآور خود را تزریق و دریافت کرده‌اند و توصیه می‌شود که آحاد مردم نسبت به تزریق واکسن یادآور خود اقدام کنند.

انتهای پیام 2004 http://jiroftman.ir/?p=7551

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + پانزده =