آنچه مردم شهر بلوک میخواهند؛ یک شهر خوب را تنها با دغدغه و همت متصدیان امر باید ساخت

با توجه به موقعیت شهر بلوک و ارزیابی که صورت گرفته است این شهر با تلاش مسئولین خدوم دولت مردمی در حال رشد و پیشرفت محیطی بسیار خوبی قرار گرفته است.

شهر بلوک از مردمی بسیار مهمان‌نواز و خونگرم تشکیل شده است که همیشه در صحنه‌های مختلف در جهت همدلی و همیاری حرف برای گفتن دارند و در کنار مسئولین خود شهر خود را می‌سازند.

بلوک از شهرهایی است که مردم آن از کسب و کارهای پُر رونقی برخوردار هستند و کشاورزی عمده شغل غالب آنها در همه فصول سال قرار دارد.

امید آذرمهر شهردار بلوک در گفتگو با “خبرنگار جیرفت من” گفت: از جمله موارد و فعالیت‌هایی که شهرداری بلوک در چند ماه اخیر در سطح شهر صورت گرفته است اجرای کفپوش در اکثر پیاده‌روهای سطح شهر است.

وی بیان کرد: اجرای ۱۵۰۰ متر آسفالت و لکه‌گیری و ترمیم معابر سطح شهر و حدود ۶ ماه پیش این فعالیت صورت گرفت.

آذرمهر عنوان کرد: ساخت و ایجاد یک سایبان بزرگ در بهشت زهرای شهر که بحمدالله به مساحت حدود ۸۰۰ متر با کیفیت بسیار خوب و مطلوب و همّت همکاران شهرداری افتتاح و در حال استفاده است که مورد توجه و نیاز همه مردم بوده است.

شهردار بلوک مطرح کرد: اجرای سایبان برای استفاده در مناسبت‌ها و مراسم‌های مذهبی و دینی مورد توجه و استفاده مردم قرار می‌گیرد.

وی جدول‌کشی در بلوار امام خمینی (ره) ورودی شهر را از دیگر فعالیت‌های خدمات رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: حدود ۲۰۰۰ متر جدول‌کشی دیگر نیز به صورت مطلوب به بهره‌برداری خواهد رسید.

آذرمهر خاطر نشان کرد: خرید و تجهیز روشنایی معابر و خیابان‌های سطح شهر با پایه چراغ‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در روزهای آینده با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت خبرهای مسرّت بخشی برای مردم خواهیم داشت، از جمله وسایل چمن مصنوعی به شهر بلوک جهت نصب رسیده‌اند و ظرف ۲۰ روز آینده با پیمانکار طرف حساب چمن نصب خواهد شد.

وی نصب و اجرای دوربین‌های پایش تصویری را در اولویت کارهای شهرداری دانست و افزود: در چند روز آینده در سطح شهر پروژه نصب دوربین‌های پایش تصویری انجام خواهد شد.

علی نیک‌نفس رئیس شورای اسلامی شهر بلوک به خبرنگار “جیرفت من” گفت: محور توسعه شهر بلوک به طور سنتی کشاورزی تعریف شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بلوک افزود: راهکارهای توسعه شهر بلوک که اغلب جمعیت آن را کشاورزان تشکیل می‌دهند در بخش رفاهی و اقتصادی است.

وی بیان کرد: در بخش رفاهی و اقتصادی شهر بلوک می‌توان به ایجاد کارگاه توسعه روستایی، ایجاد شرکت حمل و نقل، ساماندهی وسایل نقلیه بین شهری، ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح کوچک برای فروش محصولات کشاورزی اشاره کرد

رئیس شورای اسلامی شهر بلوک تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی باید پاسخگوی رأی اعتماد مردم باشند چرا که مردم وظایف خود را به خوبی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام دادند و حالا نوبت شوراها است که وظایفشان را در قبال این اعتماد به جای آورند.

وی در ادامه ابراز کرد: برای توسعه شهر نیاز به جذب سرمایه‌گذار است که این مهم در دستور کار شورا و شهرداری قرار گرفت و همه سعی و تلاش خود را به منظور جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و ایجاد درآمد پایدار برای شهر و اشتغال جوانان انجام خواهد شد.

نیک‌نفس مطرح کرد: انتظاری که از همشهریان داریم این است که به منتخبان خود اعتماد داشته باشند و سعی کنند اخبار دقیق و کامل مجموعه شوراها و شهرداری را از خود آن‌ها دریافت کنند که این همدلی موجب آبادانی شهر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش اعضای شورای شهر بلوک این است که شفاف‌سازی و اخبار لازم را در اختیار همشهریان قرار دهند و بین مجموعه مدیریت شهری و شهروندان همانند شیشه شفاف باشد که با نگاهی به اطراف شیشه جزئیات و عملکرد آنها به صورت شفاف نمایان باشد.

نیک نفس تأکید کرد: مهمترین مصوبات شورای شهر اجرای کفپوش و جدول‌گذاری بلوار حضرت امام خمینی (ره)، راه‌اندازی دوربین‌های تصویری در ورودی و خروجی شهر که در حال انجام است.

وی انجام ترمیم آسفالت سطح شهر ناشی از کنده‌کاری اداره گاز، احداث زمین چمن مصنوعی، آسفالت بالای ۱۰ هزار متر مربع خیابان‌ها و کوچه‌های سطح شهر، تکمیل سایبان بهشت زهرا، تعمیر و تجهیز پایه چراغ‌های آسیب‌دیده و خرید پایه چراغ جدید، جدول‌کشی و احداث بلوار ورودی شهر و تکمیل سایت پیاده‌روی در ورودی شهر را از دیگر کارهای خدمت‌رسانی به مردم عنوان کرد.

نیک‌نفس عنوان کرد: آینده شهر بلوک افق دید و ظرفیت شهرستان شدن این بخش را دارد لذا تمامی تلاش خود را در این خصوص انجام خواهیم داد.

وی عنوان کرد: پیگیر مطالبات به حق مردم خواهیم بود و ان‌شاالله با همکاری امام جمعه محترم، مسئولین بخش و شهرستان آینده‌ای خوب و درخشان و شهری ایده‌آل در انتظار عموم مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر بلوک اضافه کرد: وظیفه اصلی شهرداری و اعضای شورای شهر در حوزه فرهنگی و اجتماعی ارتقای فرهنگ شهروندی و توجه به افق دید ما، ایجاد نشاط و امید به زندگی برای شهروندان است.

وی رسانه را به عنوان ناظر عمومی و یاری‌رسان دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: رسانه‌ها می‌توانند شناسایی دستگاه‌های مختلف و وظایف مربوطه اطلاع رسانی در خصوص اقدامات انجام شده در یک نهاد و برجسته‌سازی قوّت و ضعف‌های عملکردی ایجاد رقابت سالم میان این بخش‌ها انعکاس توقعات مردم و دولتمردان از این سازمان‌ها و ایجاد نشاط مستمر و نقش خود را به خوبی در این مورد ایفاء کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =