یادداشت | ضرورت حضور در صحنه‌های انقلابی

به گزارش سایت جیرفت من: یکی از تکالیف ضروری، در راستای دفاع نرم از نظام اسلامی و دفع فتنه‌ها حضور در صحنه‌های انقلابی مثل نماز جمعه، راهپیمایی‌ها و … است.

چون قرآن کریم، تأکید می‌کند که در مقابل دشمن قدرت‌نمایی کرده و نیرو و تجهیزات فراهم‌سازید: وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّة…(انفال/۸)…، وَ لْيَجِدُوا فيكُمْ غِلْظَة (توبه/۱۲۳) که این امر باعث خشمِ و وحشت دشمن می‌شود: وَ لا: تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُمْ (انفال/۸)… يَطَؤُنَ مَوْطِئاً يَغيظُ الْكُفَّار (توبه/۱۲۰).

امام علی (ع) در خطبه ۶ نهج‌البلاغه تأکید نموده‌اند که «من همواره با يارى انسان حق‌طلب، بر سر آن‌کس مى‏كوبم كه از حق روی‌گردان است، و با يارى فرمان‌بر مطيع، نافرمان اهل ترديد را درهم مى‏شكنم»، وَ لَكِنِّي أَضْرِبُ بِالْمُقْبِلِ إِلَى الْحَقِّ الْمُدْبِرَ عَنْهُ وَ بِالسَّامِعِ الْمُطِيعِ الْعَاصِيَ الْمُرِيبَ‏ أَبَداً.

امروزه، برای نجات از فتنه و خنثی‌سازی آن، شیوه‌های گوناگونی هست که یکی از آن‌ها حضور در صحنه های انقلابی مثل تظاهرات علیه اغتشاشگران و فتنه گران است.

با حضور پرشور در صحنه و فراخوان‌های انقلابیون، دشمن را ناامید کرده به تعبیر امام علی (ع) چشمان فتنه را کور می‌کنیم: ُ فَإِنِّي فَقَأْت عَيْنَ‏ الْفِتْنَة (خطبه ۹۳ نهج‌البلاغه)

✍علی اکبر صیدی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=7604

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + چهار =