مصوبه استیضاح شهردار جیرفت رد شد اما وی استعفا کرد

همزمان با آنکه خبر می‌رسد هیات تطبیق فرمانداری جیرفت مصوبه شورای اسلامی این شهر را مبنی بر استیضاح شهردار تایید نکرده، اما مسئولان اعلام می‌کنند که شهردار نیز استعفای خود را ارائه کرده است.

به گزارش سایت جیرفت من: شورای اسلامی شهر جیرفت ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ جلسه استیضاح شهردار را برگزار و با پنج رای از هفت رای، به استیضاح رای مثبت داد؛ لذا مصوبه شورا به هیات تطبیق فرمانداری به عنوان نهاد بالادستی ارسال شده بود که در صورت تایید، شهردار سلب مسئولیت می‌شد و در صورت رد مصوبه نیز اگر شورا بر رای خود اصرار می کرد باید منتظر نظر هیات حل اختلاف می ماندیم.

اما یک مقام مسئول در فرمانداری روز جمعه به خبرنگار ایرنا خبر داد که مصوبه شورا مبنی بر استیضاح شهردار به علت مغایرت با فرآیندهای قانونی رد شده اما این درحالی است که محمود معناصری شهردار این شهر نیز استعفای خود را به شورا تقدیم کرده است.

اختلافات در شورا و نیز این نهاد با شهردار طی حدود یکسال اخیر خبرساز بوده است.

یک مقام مسئول در فرمانداری جیرفت اعلام کرد که هیات تطبیق مصوبات شورای اسلامی شهرستان جیرفت به علت «رعایت نشدن تطابقات مقرر در قانون شوراها»، مصوبه شورای این شهر درباره رای به استیضاح و عزل شهردار را مغایر با مفاد قانونی تشخیص داده و آن را رد کرده بود.

شورای اسلامی شهر جیرفت البته طی روزهای اخیر بعد از جلسه استیضاح، تورج امیرفضلی از کارکنان شهرداری این شهر را به عنوان سرپرست این شهرداری انتخاب کرده بود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=7631

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + دو =