حاج آقا تارم: بهترین الگوی مدیریت و حاکمیت، پیامبر اسلام (ص) هستند

حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه این هفته جیرفت گفت: طبق نظر مفسرین، آخرین آیات سوره توبه، آخرین آیاتی است که بر پیامبر نازل شده و در این آیات، خلاصه‌ای از سوره توبه و نقش پیامبر (ص) اشاره شده است.

امام جمعه جیرفت افزود: در این آیه، خدا اوصاف پیامبر (ص) را اینگونه می‌شمرد که رسولی از خودتان، برایتان فرستادیم که نشان دهنده این است که پیامبر (ص) جزء مومنین است و از مومنین جدا نیست و چون پیامبر (ص) از نفس شماست، پس ناراحتی شما باعث ناراحتی پیامبر (ص) می‌شود.

خطیب نمازجمعه جیرفت بیان کرد: جامعه مومنین باید رفتار و سبک زندگی‌شان را بر اساس رفتار و سبک زندگی پیامبر (ص) تنظیم کنند.

وی عنوان کرد: پیامبر (ص) بعنوان حاکم جامعه اسلامی، بهترین الگوی مدیریت و حاکمیت است.

حجت الاسلام تارم اظهار داشت: خدا می‌فرمایند؛ این پیامبر (ص) نسبت به شما حریص است و نهایت علاقه و محبت به شما را دارد لذا نسبت به هدایت، سعادت، پیشرفت، اخلاق، فرهنگ و همه امور پسندیده‌ی شما حریص است.

امام جمعه جیرفت مطرح کرد: پیامبر (ص) چون مظهر صفات خداست و خدا مظهر مطلق همه صفات کمالی است پس پیامبر (ص) هم نسبت به مومنین، رئوف و رحیم است.

وی تصریح کرد: ما هم باید نسبت به مومنین از پیامبر (ص) الگو گرفته و دلسوز مومنین باشیم و نهایت علاقه، توجه و محبت را برای دیگران داشته باشیم.

حجت الاسلام میثم تارم گفت: خدا نسبت به مومنین رئوف و رحیم است و پیامبر (ص) هم همچون خداوند نسبت به مومنین رئوف و رحیم است و ایشان رحمت العالمین است.

امام جمعه جیرفت افزود: هرچند نمی‌توانیم مثل پیامبر (ص) باشیم ولی میتوانیم در مسیر پیامبر (ص) حرکت کنیم و تاکید می‌کنم که پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) را الگوی زندگی قرار دهیم.

خطیب نمازجمعه جیرفت بیان کرد: پیامبر (ص) با مشکلات خاص مکه و مدینه، نتوانستند تمامی احکام اسلام را بیان کنند لذا این مهم توسط امام صادق (ص) انجام شد.

وی عنوان کرد: بشریت مدیون امام صادق (ص) هستند زیرا ایشان علوم را تا اندازه‌ای بروز رساندند و شاگرهایی در زمینه‌های مختلف تربیت و حقائق و تفسیر قرآن را بیان کردند و فقه، کلام و اعتقادات ما توسط امام صادق (ع) تبیین شد.

حجت الاسلام تارم اظهار داشت: حضرت امام صادق (ع) فرمودند که شما شیعیان، برای ما مایه زینت و عزت باشید و مایه زشتی ما نباشید و وقتی فردی از شما اهل تقوا و وفای به عهد باشد، باعث خوشحالی ما می‌شود.

امام جمعه جیرفت مطرح کرد: مردم از اغتشاشات، دچار خسارت شدند و متاسفانه به ارزشهای اسلامی، مقدسات و پرچم مقدس ایران توهین و جسارت شد و عده‌ای از نیروهای بسیج و انتظامی به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: منشأ این اغتشاشات در خارج از کشور بوده و رهبری در سخنرانی اخیر در دانشگاه افسری فرمودند: برخی وانمود می‌کنند که دشمن خارجی نداریم، چون آمریکا و غرب را دوست خودشان می‌دانند و طراحی اغتشاشات اخیر در ۴ ماه قبل، در آمریکا برای مهرماه طراحی شده بود اما مرگ آن خانم باعث شد آنها طرح‌شان را زودتر عملیاتی کنند.

حجت الاسلام میثم تارم گفت: از اعتراف بازداشت شدگان برآمده که از آنها حمایت مالی و رسانه ای می‌شده است و هنگامی که مردم متوجه شدند که مرگ آن خانم بهانه بوده است و آنها با حساب‌های جعلی در فضای مجازی، قیام را وانمود می‌کردند، مردم آنها را تنها گذاشتند.

امام جمعه جیرفت افزود: آنها حداکثر جمعیتی که به خیابان‌ها آوردند، حدود ۴۰ هزار نفر بود و برای نمایش جمعیت زیاد، تخریب را شروع کردند.

خطیب نمازجمعه جیرفت بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی فرمودند که ما ملت امام حسین (ع) هستیم، پس بدانید که ملت امام حسین (ع) ملت با بصیرت و هوشیاری هست و پای ارزشهایی مانند حجاب ایستاده‌اند.

وی عنوان کرد: یکی از دلایل اغتشاشات اخیر، مسیر انتخابی دولت انقلابی در یکسال اخیر بود که همانا توجه به داخل و همسایگان از آن جمله است و رهبری فرمودند که اینها دشمنِ پیشرفت و قوی شدن مردم و این نظام هستند.

حجت الاسلام تارم اظهار داشت: دشنان دیدند که دهه‌ی نودی‌ها و سرود “سلام فرمانده” در میان نوجوانان به پویش ملی و بین‌المللی تبدیل شده، راهپیمایی اربعین امسال، نشان داد که مردم چقدر به دین و اعتقادات پایبند هستند و همچنین دولت رییسی در حال پیشرفت است و آمریکا و اروپا نیاز شدیدی به مذاکرات دارند و برای پایین آوردن سطح خواسته‌های ایران، اغتشاشات را پدید آوردند و در نهایت ملت ایران آنها را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام ۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=7791

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 9 =