رزمایش مواسات در جیرفت شروع شد

به گزارش سایت جیرفت من: جلسه هم اندیشی امام جمعه جیرفت با جمعی از روسا و اعضای هیئت امنای مساجد جیرفت در راستای اطعام محرومین در ماه رمضان در مصلی پیامبر اعظم (ص) جیرفت برگزار شد.

حجت الاسلام سعادت فر در این نشست افزود: در راستای لیبک به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان و تاکید ایشان بر کمک به نیازمندان و محرومین و به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) قصد داریم طرح مواسات را در ماه مبارک رمضان در سطح شهر جیرفت اجرا کنیم.

امام جمعه جیرفت با بیان این مطلب که مواسات یعنی یاری رسانی، اظهار کرد: عده ای از افراد آبرومند در جامعه هستند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و عده ای نیز به دلیل شیوع کرونا به لحاظ مالی زندگی آنها دچار مشکل شده است، این خانوارها، مشمول طرح مواسات می شوند.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح یاری رسانی به آن دسته از خانوارهاست که به نان شب محتاج هستند.

حجت الاسلام سعادت فر بیان کرد: طرح مواسات در قالب یک رزمایش ۳۰ روزه می باشد و از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

امام جمعه جیرفت افزود: در این طرح خانوارهای نیازمند شناسایی شده و روزانه در ۲ وعده افطار و سحر با غذای گرم اطعام می شوند.

وی با بیان این مطلب که برای عملیاتی شدن این طرح برنامه ریزی هایی انجام شده است، عنوان کرد: اولین مرحله اجرای این طرح، شناسایی افراد مستحق در جامعه که از هیچ نهاد حمایتی کمک دریافت نمی کنند، می باشد در همین راستا اطلاعات نیازمندان تحت حمایت ادارات کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش، زندان و همچنین مراکز نیکوکاری و موسسه های خیریه در حال جمع آوری است تا در سامانه ای که برای طرح مواسات راه اندازی شده است ثبت شوند.

حجت الاسلام سعادت فر اضافه کرد: تا افرادی که از این ارگان های حمایتی کمک دریافت می کنند حذف شده و فقط اسامی افراد نیازمند فاقد حمایت مشخص شود تا این افراد بتوانند از طرح مواسات بهره مند شوند.

 امام جمعه جیرفت اظهار کرد: پیش بینی ما از آمار اولیه، بین ۵ تا ۷ هزار خانواده در شهر جیرفت مشمول این طرح خواهند شد که باید هر سحر و افطار اطعام شوند.

وی افزود: برای اطعام این خانوارها در ماه رمضان روزانه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار پرس غذا بایستی پخت و توزیع شود که تا پایان ماه قریب ۴۰۰ هزار پرس غذا یعنی ۲۰۰ هزار پرس افطار و ۲۰۰ هزار پرس سحر، باید طبخ شود.

حجت الاسلام سعادت فر بیان کرد: به منظور جمع آوری کمک های خیرین ۲ شماره کارت مشخص شده که در بانک ها ملی و ملت می باشد که به اطلاع خیرین رسانده خواهد شد.

امام جمعه جیرفت با بیان این مطلب که مساجد از چندین طریق می توانند ما را در اجرای طرح مواسات یاری کنند، ابراز کرد: سال های گذشته مساجد سفره های افطار پهن می کردند اما امسال به دلیل شیوع کرونا این امکان وجود ندارد بنابراین می توانند در طرح اطعام نیازمندان ما را یاری کرده و با مشورت ارکان مسجد خود، میزان مشارکت خود را در این طرح اعلام کنند.

وی ادامه داد: چنانچه در محله و یا در بین اقوام و خویشاوندان خود افرادی خیری می شناسید که سال های گذشته افطاری می دادند با آنها در خصوص مشارکت در این طرح صحبت کنند.

حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: اگر نیازمندان آبرومندی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و یا افرادی که تحت شرایط کنونی جامعه، زندگی آنها دچار مشکل شده است را به ما معرفی کنید تا به آنها خدمت رسانی شود.

امام جمعه جیرفت افزود: برای توزیع غذا نیز به تعداد زیادی افراد نیاز داریم تا با خودروهای خود در این امر مشارکت کنند در این راستا می توان از ظرفیت خیرین نیز بهره برد.

وی بیان کرد: در این راستا با خیرینی که در اطعام نیازمندان کمک می کنند صحبت کنید تا در امر توزیع غذا نیز مشارکت کنند چنانچه مولای ما امیرالمومنین علی علیه السلام، غذا را شخصا به نیازمندان تحویل می دادند.

حجت الاسلام سعادت فر اضافه کرد: از محاسن مشارکت خیرین در توزیع غذا در بین نیازمندان این است که از نزدیک با وضعیت زندگی آنها آشنا شده و شاید کمک های دیگری نیز به این خانواده ها کنند.

امام جمعه جیرفت عنوان کرد: بانوان نیز نقش بسزایی در جلب مشارکت های مردمی و کمک در طبخ غذا دارند بنابراین از ظرفیت بانوان در اجرای طرح مواسات استفاده کنید.

وی اظهار کرد: نکته مهمی که باید در طبخ، بسته بندی و توزیع غذا مدنظر قرار گیرد این است که با توجه به شیوع بیماری کرونا، حتما دقت کنید نکات بهداشتی رعایت شود.

حجت الاسلام سعادت فر ابراز کرد: گر چه توفیقاتی که سال های گذشته در ماه مبارک رمضان داشتیم از ما گرفته شده است اما امیدوارم توفیق مشارکت در این طرح و اطعام نیازمندان موجب شود که ما در روز عید سعید فطر، خیر و برکت معنوی شامل ما شود و این کارها ذخیره ای برای آخرت ما شود.

شایان ذکر است؛ خیرین می توانند برای اطعام محرومین در ماه مبارک رمضان و به منظور مشارکت در رزمایش مواسات، کمک های نقدی خود را به شماره 6104337429150863 نزد بانک ملت به نام رزمایش مواسات واریز کنند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1034

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 2 =