میز خرما در وزارت صمت با حضور مسئولین کشوری تشکیل شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از تشکیل جلسه میز خرما و اخذ چندین مصوبه مهم در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من، جلسه میز خرما در ابعاد ملی و با حضور زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، دکتر اعظمی نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد از جنوب کرمان، دکتر غضنفرآبادی نماینده مردم شهرستان بم و حسن پور نماینده مردم شهرستان سیرجان از کرمان، دکتر رضائی نماینده مردم شهرستان دشتستان از استان بوشهر، مهندس مروجی فرد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان و جمعی از فعالان اقتصادی و تجار کشوری و جنوب کرمان در حوزه خرما در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد.

مهندس مروجی فرد ضمن تشکر از پیگیری های دکتر اعظمی نماینده مردم شریف جیرفت و عنبرآباد برای تشکیل این جلسه، گفت: در این جلسه تجار مشکلات خود را در این حوزه عنوان و سپس با حضور اعضا در این خصوص بحث و بررسی صورت گرفت که در پی آن تصمیمات مهمی برای رفع مشکلات حوزه تولید، فرآوری و صادرات خرما گرفته شد.

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات یارانه دار به حوزه تولید، فراوری و بسته بندی خرما، حذف عوارض صادراتی خرما از مصوبات جلسه بود.

مهندس مروجی فرد افزود: در خصوص موضوع مهم پیمان سپاری ارزی نیز مقرر شد کارگروهی با حضور گمرک تشکیل و در این کارگروه مصوبات مورد نیاز بحث و بررسی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در جهت معرفی ظرفیت های کشاورزی و در ادامه آن بحث فرآوری و صادرات آن به خصوص خرما، از تجار کشوری حاضر در جلسه برای حضور در جنوب کرمان دعوت و مقرر شد در آینده ای نزدیک از ظرفیت های جنوب کرمان بازدید شود.

منبع: روابط عمومی سازمان صمت

انتهای پیام ۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2837

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =