اداره تصفیه امور ورشکستگی در استان ایجاد می‌شود

عزم دستگاه قضایی استان بر حمایت قضایی از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی جدی است.

کرمان جز پنج استان برتر کشور از حیث حمایت قضایی از سرمایه گذاری و تولید است

به گزارش سایت جیرفت من: رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که عزم دستگاه قضایی استان برای حمایت قضایی از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی جدی است، گفت: تاکنون پرونده 130 واحد اقتصادی در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی بررسی و مشکلات بسیاری از این واحدها با استفاده از اختیارات و پیگیری های قضایی برطرف شده است.

یدالله موحد در نشست هم اندیشی اعضای ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی با نخبگان و فعالان اقتصادی استان کرمان افزود: براساس اقدامات انجام شده به منظور حمایت قضایی از توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در استان کرمان، این استان جزء پنج استان برتر کشور از حیث حمایت قضایی از سرمایه گذاری و تولید معرفی شده است.

وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که تصمیمات خلق الساعه همواره مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، گفت: در استان کرمان با تشکیل کمیته مشترک قضایی و اتاق بازرگانی تلاش می کنیم شیوه نامه حمایتی لازم را تدوین کرده و بر اساس آن در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

وی بر انعقاد میثاق نامه حمایت از فعالان اقتصادی استان تاکید کرد و گفت: این میثاق نامه به تمامی بخش های اقتصادی ابلاغ خواهد شد زیرا مردم باید به امنیت اقتصادی استان امید داشته باشند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که اداره تصفیه امور ورشکستگی را در استان ایجاد خواهیم کرد، گفت: این اداره با رویکرد حمایتی و پیشگیری از ورشکستگی شرکت های تجاری راه اندازی خواهد شد.

موحد با اشاره به پیگیری های جدی دستگاه قضایی استان برای انتقال حساب شرکت های بزرگ اقتصادی به داخل استان، خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف برگشت سرمایه های استان به استان دنبال شده تا این منابع بتواند منشا خیرات و برکات برای مردم و زمینه ساز توسعه همه جانبه استان باشد.

وی با تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی استان به صورت قاطع بر لزوم اجرای الزامات قانون برنامه ششم توسعه کشور برای انتقال حساب و دفاتر مرکزی شرکت های بزرگ اقتصادی به استان تاکید دارد، عنوان کرد: سیستم بانکی استان نیز باید پس از انتقال حساب این شرکت ها به استان، همراهی لازم را با این واحدها داشته باشد.

وی ضمن بیان این مطلب که مردم و دستگاه های مختلف باید از برکات انتقال حساب شرکت های بزرگ اقتصادی به استان بهره مند شوند، گفت: دستگاه های مختلف استان کرمان براساس یک اراده جمعی موضوع انتقال حساب شرکت های بزرگ اقتصادی به داخل استان را پیگیری می کنند و دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی، اطلاعات و سایر سازمان های مربوطه نیز در صورت مشاهده هرگونه قصور در این زمینه برخورد قانونی و قاطع را در دستور کار خواهند داشت.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه کشور هم اکنون در یک جنگ تمار عیار اقتصادی قرار دارد، گفت: مردم نیز درگیر جنگ همه جانبه اقتصادی با استکبار جهانی هستند و استکبار جهانی تمام توان خود را به کار گرفته تا مردم را در تنگناهای اقتصادی قرار دهد و باید به نحوی برنامه ریزی و اقدام شود که با سربلندی از این تنگناها خارج شویم.

موحد از مدیران به عنوان افسران جنگ اقتصادی کنونی با استکبار جهانی یاد کرد و افزود: مدیران در هر جایگاهی در خط مقدم آوردگاه مقابله با توطئه های دشمنان هستند و باید با برنامه ریزی دقیق و صحیح دغدغه های این حوزه ها را برطرف کنند.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور تعطیلی یا رکود هر بنگاه تولیدی ضربه به بدنه اقتصادی جامعه است و در استان تمامی دستگاه های نظارتی، اجرایی و قضایی باید به نحوی اقدام کنند که از ورود ضربات حتی کوچک به واحدهای اقتصادی و سرمایه گذاری جلوگیری شود.

وی اظهارداشت: با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در سطح استانی و ملی می توان در راستای تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های کلان اقتصادی کشور گام های اساسی برداشت.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + شانزده =